Archiv kaledndáře akcí

00000067

Kalendář akcí

Loučení s páťáky a předávání vysvědčení proběhne od 8 hodin za školou.
Společná akce ZŠ, MŠ, rodičů a přátel školy - rozloučení se  školním rokem. Krátký program, občerstvení, jarmark našich výrobků. Akce proběhne venku za školou od 14 hodin. V případě špatného počasí v prostorách školy.
Celodenní školní výlet spojený s  projektovým dnem "Příběh kapky vody" v zábavní parku Baldův svět v Mladých bukách.
Celodenní sportovní den v kouzelném prostředí adršpašských skal a okolí.
Dopravní hřiště
Pondělí věnujeme dopravní výchově návštěvou Dopravního hřiště Náchod. Žáci si zde ověří svoje znalosti dopravních předpisů a bezpečnosti, v terénu si vyzkouší jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Splněním podmínek mohou získat průkaz cyklisty.
K dispozici je i nové zázemí včetně občerstvení, dětské hřiště a nový pumptrack pro jízdu zručnosti na čemkoli (brusle, koloběžky,  různé "boardy", apod.). Pobaví se určitě i ti, co ještě na kole neumí jezdit.
Zažít baroko
Navštívíme broumovský klášter a v interaktivním vzdělávacím programu se seznámíme s minulostí a kulturou nejen kláštera, ale celého Broumovska. Podrobnosti dostanete zprávou MSN.
Dravci v Broumově
Tento den se zúčastníme představení dravých ptáků spolku Zeyferos. Akce proběhne v Broumově na hřišti Masarykovy ZŠ. Podrobnosti dostanete do zprávy MSN.
Den matek
Na tuto středu jsme pro naše maminky, babičky, tatínky a všechny přátele a příznivce školy připravili besídku pod kaštanem za školou. Můžete se těšit na vystoupení MŠ  a ZŠ  a také skvělé občerstvení. Těšíme se na společné setkání!
Mokré vysvědčení
Tímto dnem končí letošní plavecký výcvik. Děti budou "skládat zkoušky" z plavecké zdatnosti. Vzhledem k tomu, že si po celý výcvik počínali na výbornou a všichni už umí plavat, budou jistě odměněni "mokrým vysvědčením"! :-)
Třídní schůzky
Od 14 do 16 hodin budou ve třídách probíhat třídní schůzky formou individuálních konzultací. Programem bude prospěch a chování žáků a akce, které nás ještě v tomto školním roce čekají. Přijďte všichni! :-)
Den Země
Vyvrcholením našich dubnových aktivit v rámci projektu "Ukliďmě Česko" bude oslava Dne Země. Během vyučování proběhnou ve škole a jejím okolí aktivity a hry s enviromentální tématikou.
Zápis dětí do 1. ročníku
Zápis se uskuteční ve středu 20. dubna 2022 od 14 do 17 hodin v prostorách ZŠ nebo venku „za školou“ (dle počasí). Podrobnosti najdete v pozvánce na titulní stránce.
Velikonoční prázdniny
Zeleným čtvrtkem začínají velikonoční prázdniny a končí o velikonočním pondělí. Do školy se půjde opět v úterý 19.4.
Ukliďme Česko
Naše škola se připojila, jako každý rok, k velkému jarnímu úklidu. Letos bude probíhat celý týden od pondělí do pátku. Můžete se připojit i vy za řad rodičů a jetřichovské veřejnosti. Podrobnosti jsou na plakátku nebo u paní učitelky Nováčkové.
Plavecký výcvik
V úterý 1.3. zahajujeme každoroční plavecký výcvik. Ten letošní se týká jen žáků 3.-5. ročníku (omezení ze strany provozovatele bazénu). Žáci absolvují celkem 10 lekcí. Výcvik končí 3.5.2022. Bližší informace obdržíte ve škole.
Jarní prázdniny
V pondělí 14.2. začínají v okrese Náchod týdenní jarní prázdniny. Užijte si je ve zdraví a pohodě!
Mimořádné volno
Od pondělí 31.1. do pátku 4.2. udělilo MŠMT na žádost ředitelky školy mimořádné volno pro ZŠ z důvodu rozšíření onemocnění covid-19 mezi žáky i mezi pedagogy. V provozu bude tento týden pouze školní družina pro žáky pracujících rodičů. Cílem opatření je zamezit dalšímu šíření onemocnění. 
Den s Policií ČR
Den s policejním preventistou proběhne jak v ZŠ (na téma "Základy dopravní výchovy" a "Bezpečně v kyberprostoru", tak i v naší MŠ (na téma "Integrovaný záchranný systém"). 
Vánoční prázdniny
Ve čtvrtek začínají vánoční prázdniny. Do školy se žáci vrátí v pondělí 3.1.2022.
Ředitelské volno
Na dny 20.-22.12. vyhlašuji ředitelské volno z důvodu dalšího vzdělávání pedagogů a z provozních důvodů. V tyto dny bude uzavřeno celé zařízení (ZŠ, ŠD, MŠ, ŠJ).
Mgr. Marie Hanzlíková
Reklama - realita nebo klam?
Interaktivní preventivní program, jehož cílem je představit žákům reklamu, marketingové strategie a podnítit v nich kritický náhled na reklamní sdělení a mediální obsahy. Během semináře bude primární aktivita na žácích, budou pracovat s konkrétními ukázkami, vyzkouší si různé druhy a formy práce.
Vánoční fotografování
Do školy opět přijede pan fotograf. Focení rodin je potřeba domluvit dopředu s učitelkami vzhledem ke stávajícím hygienickým opatřením.
Kdo chce s vlky výti
Projektový den s Krušnoholkou Štěpánkou Kadlecovou, nejen o vlcích.
Podzimní prázdniny
Ve středu začínají podzimní prázdniny. Ve škole se zase sejdeme v pondělí 1.11.2021.
Třídní schůzky
V pondělí se konají třídní schůzky. Budou probíhat formou individuálních konzultací od 14 do cca 16 hodin za dodržování přísných hygienických pravidel (respirátory, dezinfekce, rozestupy). Na programu bude prospěch a chování, adaptace nových žáků ve škole.
Od ovečky k ponožkám
Čeká nás projektový den ve škole. O chovu ovcí a jejich užitku pro člověka jsme se dozvěděli na exkurzi v očí farmě ve Vernéřovicích. Tento den si vyzkoušíme práci s vlnou - praní, plstění a předení. 
Ředitelské volno
Na pondělí stanovuji ředitelské volno z důvodu dalšího vzdělávání pedagogů. Tento den bude uzavřeno celé zařízení včetně MŠ  a ŠJ. Mgr. Marie Hanzlíková (ředitelka)
Ovčí den Vernéřovice
V pátek půjdeme do Vernéřovic navštívit ovčí farmu pana starosty. Podíváme se na práci ovčáckých psů, poučíme se o chovu ovcí a podiskutujeme na aktuální téma výskytu vlků na Broumovsku. Tato exkurze je mimo jiné také přípravou na projektový den "Od ovečky k ponožkám", který proběhne příští týden.
Den volného času
Ve středu se zúčastníme akce "Den volného času, aneb jak se bavit po škole", která se koná v Broumově v klášterní zahradě. Představí se nám tam různé organizace a spolky Broumovska, které pro děti organizují mimoškolní činnost (sport, umění, hudbu, turistiku, atd.). Podívat se mohou i rodiče. Společně tak načerpáme inspiraci pro využití volného času našich dětí.
Adaptační výlet na farmu Wenet
V pátek si poprvé společně vyrazíme mimo školu, a to do Broumova. Navštívíme farmu Wenet. Sraz je v 8 hodin ve škole, pojedeme autobusem. Vrátíme se v 11.45 na oběd. 
Ve středu se na vás těšíme! Sejdeme se v 8 hodin před školou. 
Prázdninový provoz
A začínají prázdniny! Škola bude mimo provoz až do 24.8.2021. V omezeném režimu bude fungovat pouze mateřská škola a školní jídelna.Ve středu 25.8. začíná přípravný týden pro učitele a škola opět ožije. Žáci nastupují ve středu 1. 9. 2021.
Slavnostní zakončení školního roku
Letos proběhne z hygienických důvodů jen v komorním duchu ve třídě, bez přítomnosti rodinných příslušníků.
Školní pouť
V pondělí si užijeme báječný den za školou s bohatým programem: hry, sportovní aktivity, soutěže, občerstvení, jarmark a pasování prvňáčků na čtenáře.
HK - Nábřeží umělců
V úterý vyrazíme konečně na výlet a oslavíme tak zároveň Den dětí v Hradci Králové na nábřeží umělců. Pro děti tam budou připravené aktivity v krásném parku v centru města.
Třídní schůzky
Ve středu se konají třídní schůzky formou individuálních konzulatcí od 14 do 16.30 hodin.
Návrat žáků 1. stupně do škol
Žáci 1. stupně se vrací k prezenční výuce dle Mimořádného opatření vlády Č. j.: MZDR 14592/2021-3/MIN/KAN ze dne 6.4.2021.
Podrobnosti návratu budou rodičům a žákům zaslány elektronickou poštou.
Zápis dětí do 1. ročníku
Zápis bude probíhat od 1. do 30. dubna (viz informace v prostředním sloupci).
Třídní schůzky
V úterý 23.3. se uskuteční online třídní schůzky od 17 hodin. Odkaz k připojení dostanete v emailu 15 minut před začátkem. Na programu je distanční výuka a prospěch žáků, novinky ve školství.
Jarní prázdniny
V pondělí 1.2.2021 začínají týdenní jarní prázdniny. Celé zařízení bude z hygienických důvodů uzavřeno.
Pololetní prázdniny
Na pátek 29.1.2021 jsou stanoveny pololetní prázdniny. Celé zařízení bude z hygienických důvodů uzavřeno.
Zahájení distanční výuky
Z důvodu výskytu onemocnění Covid-19 ve škole zahajujeme distanční výuku pro všechny ročníky do odvolání. Celé zařízení bude uzavřeno.
Návrat žáků 1. a 2. ročníku do škol
V pondělí 4.1.2021 nastoupí k prezenční výuce pouze žáci 1. a 2. ročníků. Žáci 3. - 5. ročníku zahajují distanční výuku.
Vánoční prázdniny
Ve středu 23.12. začínají vánoční prázdniny. Trvají do pátku 1.1.2021. Nástup do školy je v pondělí 4.1.2021.
Nařízené dny volna
Z nařízení vlády se v pondělí 21.12. a v úterý 22.12. ve školách nevyučuje. Zavřeno bude celé zařízení včetně MŠ  a ŠJ.
Třídní schůzky
V úterý od 13 do 15.30 hodin proběhnou třídní schůzky
Zahájení prezenční výuky pro 3.-5. ročník
Podle nařízení vlády se vrací k prezenční výuce žáci 3.-5. ročníku.
Zahájení prezenční výuky pro 1. a 2. ročník
Podle nařízení vlády se vrací do škol k prezenční výuce žáci 1. a 2. ročníků.
Podzimní prázdniny
Ve čtvrtek 29.10.2020 začínají dvoudenní podzimní prázdniny. Celé zařízení včetně MŠ  a ŠJ bude uzavřeno.
Státní svátek.
Dny mimořádného volna
MŠMT vyhlásilo na pondělí 26.10. a úterý 27.10. dny mimořádného volna. V tyto dny nebude probíhat výuka.
Zahájení distanční výuky
Podle Usnesení vlády ČR ze dne 12. října 2020 č. 1022 se zakazuje osobní přítomnosti žáků na základním vzdělávání v základní škole. Žáci naší školy přecházejí na distanční výuku. Mateřská škola a školní jídelna jsou stále v provozu při dodržování přísných hygienických pravidel.
Ředitelské volno
Z důvodu nemoci paní učitelky a nepřítomnosti paní vychovatelky a na doporučení MZd vyhlašuji na pátek ředitelské volno.
Mgr. Marie Hanzlíková
Adaptační výlet
Ve středu vyrazíme s novými spolužáky na pěší výlet do okolí Jetřichova. Sportovně oblečeni a radostně naladěni se sejdeme v 8 hodin před školou.
Zahájení školního roku
Školní rok zahájíme společně se zákonnými zástupci žáků v 8 hodin ve škole za dodržení přísných hygienických pravidel (dezinfekce rukou, odstupy, doprovod žáků v rouškách).
Přípravný týden
Zahájení přípravného týdne v ZŠ po dovolené.
Zahájení provozu MŠ po dovolené.
V pondělí 25.5. se škola znovu otevře. V provozu budou všechny její součásti - MŠ, ZŠ, ŠD, ŠJ i s vařením pro veřejnost. Všichni účastníci vzdělávání a strávníci se do konce školního roku (31.8.2020) musí řídit mimořádnými hygienickými opatřeními a doporučeními MŠMT  a pravidly pro provoz, která jsou zvěřejněna na úvodní stránce.
Zápis dětí do mateřské školy se koná v pondělí 11.5.2020 od 8 do 14 hodin. Podrobnosti zápisu a dokumenty ke stažení najdete v sekci MATEŘSKÁ ŠKOLA - DOKUMENTY.
Od středy 11.3.2020 bude na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví základní škola uzavřena. Opatření je vydáno na dobu neurčitou. V provozu zůstává mateřská škola a školní jídelna. Výuka v základní škole bude probíhat po skončení jarních prázdnin distančně (po internetu, formou domácích úkolů apod.) Všechny plánované akce se odkládají na neurčito. Zákonným zástupcům budou podávány aktuální informace prostřednictvím emailu, facebooku, messengeru, telefonicky či osobně.  Mgr. Marie Hanzlíková
Středa bude nabitá událostmi - dopoledne přivítáme ve škole naše malé kamarády ze školky a prověříme jejich "školácké dovednosti". Také se u nás objeví pan fotograf se svou jarní kolekcí. Odpoledne ve 14 hodin se budeme těšit na rodiče našich předškoláků. Předpokládaný konec zápisu je v 16 hodin. Podrobné informace najdete na hlavní stránce, na facebooku školy nebo přímo ve škole či v naší mateřské školce.
Od pondělí začínají týdenní jarní prázdniny. ZŠ  a ŠD bude mimo provoz, MŠ a ŠJ budou fungovat bez omezení.
V projektovém dni si připomeneme oblíbený staročeský svátek. Čekají nás masopustní aktivity napříč předměty, dílnička s výrobou masek a samozřejmě  koblihy.
Ve středu to opět vypukne - velké básnické klání s našimi kamarády z martínkovické školy. Letos jsme je pozvali k nám do Jetřichova. Těšíme se na společně strávený den!
Ve středu se pojedeme inspirovat na Den otevřených dveří do ZŠ Pod Montací Náchod. Paní učitelky nás provedou novou školou a zapojí nás do výuky. Školu jsme si vybrali, protože je nám blízká svým charakterem, filozofií a metodami. A my rádi objevujeme nové věci a navazujeme nová přátelství.
Ve čtvrtek 30.1. si rozdáme pololetní vysvědčení a v pátek si žáci užijí jednodenní pololetní prázdniny.
Ve středu si vyjedeme do meziměstské knihovny za Pohádkami z broumovského dolíku paní Evy Kroupové. Pan Slavík, místní knihovník pro nás připravil zajímavý program na celé dopoledne.
V pátek začneme opět jezdit do Broumova na plavecký výcvik. Absolvujeme celkem 10 lekcí v Plavecké škole ve Wellness centru Hotelu Veba. Účastní se ho všechny ročníky ZDARMA.
Na počátku adventu vás opět zveme na vánoční "odpoledne otevřených dveří". Letos v betlémském duchu - výstava betlémů, živý betlém, vystoupení MŠ  a ZŠ, velký vánoční trh, Ježíškova kavárna, občerstvení. Podrobný program bude zveřejněn na plakátech. Přijďte se vánočně naladit!
Vyhlašuji ředitelské volno na čtvrtek 31.10. a pátek 1.11.2019 z důvodu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Mateřská škola a školní jídelna budou v tyto dny fungovat bez omezení.
Mgr. Marie Hanzlíková (ředitelka školy)
Ve čtvrtek přijede do školy fotograf se zimním focením. Účastní se ho obvykle všechny děti MŠ  i žáci ZŠ, odebrání fotografií není povinné.
Ve středu se konají třídní schůzky. Zahájíme je v 15 hodin společným setkáním, kde probereme  různé organizační záležitosti, potom budou následovat individuální schůzky s učitelkami.
Ve středu vyrazíme do Broumova na divadelní představení Karlovarského hudebního divadla na pohádkový "skorohoror"  Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla. Podrobnější informace dostanete ve škole, vstupné i cestovné bude hrazeno z třídního fondu.
V pondělí 2. září se opět sejdeme ve škole. Začínáme jako obvykle v 8 hodin, škola se otevírá v 7.45. První školní den bude krátký. Seznámíme se s novými spolužáky, provedeme je školou, koukneme se, kde je co nového. Pak si rozdáme učebnice, seznámíme se s rozvrhem hodin a trochu si popovídáme.Předpokládám, že kolem 9 hodiny budeme hotovi. Kdo bude mít s sebou rodiče nebo přinese lístek, může jít domů a užít si poslední volnější školní den. Ostatní zůstanou ve školní družině do 11.30 a pak mohou jít také domů. Kdo má přihlášený oběd, půjde až po O.
Užijte si poslední prázdninový víkend a v pondělí se na vás těší učitelky M+A+M!